Nasza działalność

Fundacja „Mały Piesek Zuzi” powstała w 2006 roku, z inicjatywy grupy osób, które postanowiły połączyć swoje zainteresowania zawodowe związane z pracą z Dziećmi,
z pasją do psów. Fundacja od początku przyciągała profesjonalistów, którzy pomagali zwiększać dostępność dogoterapii na terenie Poznania i okolic, jak również przyczyniali się do rozwoju Fundacji „Mały Piesek Zuzi” jako organizacji.

Od 2009 roku Fundacja wynajmuje od miasta Poznania lokal przy ul. Jarochowskiego 44, który własnymi środkami wyremontowała i wyposażyła, i który dziś służy jako ośrodek terapeutyczny, w którym każdego tygodnia odbywa się około 40 zajęć z Dziećmi. Psy fundacyjne odwiedzają również podopiecznych uczęszczających do placówek zewnętrznych, oraz pojawiają się na spotkaniach w szkołach, pokazach czy festynach, zadziwiając swoim grzecznym zachowaniem i umiejętnościami.

Fundacja od początku swojego działania kładła nacisk na zwiększanie kwalifikacji zespołu
i dziś może poszczycić się współpracą ze specjalistami z wielu dziedzin, takich, jak fizjoterapia, pedagogika specjalna, psychologia czy logopedia.

W Fundacji „Mały Piesek Zuzi” aktywnie działa wolontariat. Każdego roku, jesienią, odbywają się nabory do dwóch grup wolontariuszy: terapeutów (grupa Dogo) oraz osób pracujących
z psami
(grupa Szerzenia Wiedzy Kynologicznej). Dla większości osób wolontariat w „Małym Piesku Zuzi” to doskonała okazja do nabycia praktyki w pracy z Dziećmi, zdobycia wiedzy na temat psów, jak również przyjemne doświadczenie towarzyskie. Z każdego naboru, po odbyciu rocznego wolontariatu, w Fundacji pozostaje kilka osób, które
w działaniach fundacyjnych znajdują pole dla samorealizacji i zasilają szeregi naszej kadry.

Aby kontynuować swoje dzieło Fundacja „Mały Piesek Zuzi” korzysta z różnych źródeł finansowania. Dzięki zaangażowaniu fundraiserów udaje nam się zdobywać środki od sponsorów oraz grantodawców. W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy 16 projektów, na łączną kwotę przekraczającą 400 tys. zł, finansowanych ze źródeł samorządowych i rządowych. Ponad to, posiadamy również ofertę odpłatnych zajęć edukacyjnych i terapeutycznych, dostępnych dla wszystkich, z których dochód wspiera utrzymanie ośrodka.

Posiadamy statut Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu możecie Państwo wesprzeć nasze działania rozliczając się z fiskusem i podając nasz numer KRS w rubryce "1%"

Od sierpnia 2014 roku Fundacją „Mały Piesek Zuzi” kieruje czwarty skład zarządu,
w osobach: Sandry Napierały, Katarzyny Koralewskiej i Joanny Nawrockiej-Rohnki. Wszystkie te osoby zaczynały swoją przygodę z Fundacją jako wolontariuszki i dziś, po wielu latach zdobywania doświadczeń, tworzą zgrany zespół, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Wartości, którymi kierujemy się w Fundacji „Mały Piesek Zuzi” to tolerancja i otwartość na niepełnosprawność oraz dbałość o dobrostan psów.

Statut Fundacji.


Zobacz również

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Mały Piesek Zuzi

Zapoznaj się z ofertą Niepublicznej Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej działającej w ramach Fundacji “Mały Piesek Zuzi”.

Darmowy Program PIT
Jeśli teraz chcesz wypełnić PIT skorzystaj z darmowego programu >

 

Szybki kontakt

Podaj nam swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin: