Indywidualna stymulacja słuchowa JOHANSEN

Indywidualna Stymulacja Słuchu Johansena skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych z Centralnymi Zaburzeniami Przetwarzania Bodźców Słuchowych (CADP).

DIAGNOZA

Diagnoza w Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena opiera się na badaniu audiometrii tonalnej oraz testach mowy utrudnionej w tym teście dychotycznym istotnych dla procesu uczenia się aspektów prawidłowego przetwarzania bodźców słuchowych.

TERAPIA

Po dokonaniu analizy wyników testów dziecko otrzymuje indywidualną płytę CD ze specjalnie nagraną na syntezatorze muzyką. Muzyka skomponowana jest w taki sposób, by obejmować swoim zakresem różne częstotliwości potrzebne do stymulacji. Poprzez dobór odpowiednio przygotowanej CD każde dziecko otrzymuje zindywidualizowany program, który będzie najlepiej pasował do jego możliwości słuchowych oraz nauki. Płyty słucha się przez słuchawki w domu, czyli w przyjaznym i bezpiecznym dla dziecka otoczeniu, a czas słuchania wynosi 10 minut dziennie. Postępy terapii kontrolowane są co 8 do 10 tygodni, za każdym razem dziecko ponownie jest badane i w zależności od wyników otrzymuje nową indywidualnie dla niego przygotowaną płytę CD z programem terapeutycznym.

źródło: https://positive-therapy.pl/2021/02/16/trening-sluchowy-johansena/

Szczegółowe informacje: https://johansen-ias.pl/

Warunki uczestnictwa

Termin: po wcześniejszym umówieniu
Miejsce: ośrodek Fundacji, ul. Jarochowskiego 44
Koszt:

·       Diagnoza – 350 zł

·      Ponowne badanie – 250 zł

·        Koszt płyty  – 200 – 250 zł

 

Dla podopiecznych Fundacji pierwsza konsultacja realizowana jest bezpłatnie.

Szczegółowy kontakt oraz zapisy pod  adresem e-mail: katarzynamierzejewska@malypiesekzuzi.pl lub telefonicznie 504 002 099.


Korzystając z zajęć odpłatnych w Fundacji „Mały Piesek Zuzi” wspierasz nieodpłatne działania statutowe, min. dogoterapię dla dzieci z niepełnosprawnością.


 


Terapie dla Dzieci: