Warsztaty masażu relaksacyjnego psów

03-02-2020

 

Warsztaty odbywają się w Ośrodku Terapeutycznym Fundacji „Mały Piesek Zuzi”, a prowadzi je Marta Mucha-Balcerek certyfikowana zoofizjoterapeutka.

Psy są istotami społecznymi, które swoje uczucia wyrażają przez przebywanie w bliskości osoby lub zwierzęcia, z ktorým łączy je więź. W naturze dzikie psy wiele czasu spędzają w grupach, leżąc przytulone do siebie, badz pielęgnując się wzajemnie.

Mimo, ze człowiek nie potrafi naśladować wszystkich wrodzonych zachowań psów, może wyrazić swoje uczucia wobec pupila dając mu możliwość przebywania blisko siebie, bądź dotykając go w taki sposób, który nie zaniepokoi zwierzęcia. Masaż relaksacyjny psów wywodzi się od masażu niemowląt i jest wspaniałym sposobem, żeby u naszego podopiecznego wytworzyć stan  błogości i wyciszenia. Jest to szczególnie korzystne dla psów cierpiących na nadpobudliwość. Masowanie psa pomaga też właścicielowi dostroić się emocjonalnie do swojego pupila oraz lepiej poznać jego osobowość .

Podczas warsztatów właściciele psów poznają technike przeprowadzania u psów masażu relaksacyjnego. Umiejętności praktyczne będą mogli przećwiczyć na maskotkach, dzieki czemu po powrocie do domu będą potrafili wykonać swojemu psu profesjonalny masaż relaksacyjny.

Program:

  • Definicja i historia masażu,
  • Korzyści wynikające z masażu,
  • Budowa psa,
  • Masaż jako metoda terapeutyczna,
  • Przeciwwskazania do masażu,
  • Informacje zwrotne od psa – możliwe reakcje na masaż,
  • Różne psie osobowości,
  • Omówienie technik oraz ich wpływu na organizm psa,
  • Ćwiczenia na maskotkach.

W czasie warsztatów będzie możliwość umowienia się na indywidualna sesje masażu se swoim psem (koszt: 40 zł)

Opinie uczestników poprzednich edycji

Warsztaty bardzo mi sie podobały. Mam nadzieje, że uda mi sie tak zorganizować, aby móc systematycznie wykorzystać poznane techniki choc z jednym moim czworonogiem.

Ola z Bydgoszczy

Moj labrador Z ADHD juz po kilku dniach regularnych, kilkominutowych sesji masażu zaczął wyraźnie na nie czekać i uspokajać się, zanim jeszcze usiadłam na podłodze. Bardzo sympatyczna prowadząca i rzetelnie przygotowana treść warsztatów.

Joanna z Poznania


Najbliższy termin szkolenia:  26 kwietnia 2020, godzina 10:00 – szkolenie ODWOŁANE! o nowym terminie poinformujemy wkrótce!
Koszt: 200 zł

Koordynator Szkolenia:
Katarzyna Koralewska, tel. 504 002 099
nasz adres e-mail: katarzynakoralewska@MalyPiesekZuzi.pl

W celu zgłoszenia na kurs prosimy o zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie formularza i odesłanie go na adres: katarzynakoralewska@MalyPiesekZuzi.pl.

 


Zobacz również